دوشنبه, 7 خرداد 1397

 

 

اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان ملکان تشکیل شد

رئیس اداره منابع آب شهرستان ملکان از تشکیل اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب در این شهرستان خبر داد.  

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای آذربایجان شرقی، مهندس علی نصیری با اعلام این خبر، مصوبات جلسه را به شرح زیر اعلام نمود:

در برنامه‌های آتی تجمیع چاهها، روستاهای میدانجوق و قره‌چال در اولویت قرار گیرند.

اداره بنیاد مسکن در خصوص بررسی و معرفی نقاط حادثه خیز در حاشیه رودخانه‌های شهرستان ملکان بازنگری و با دقت بیشتری اقدام نمایند .

باتوجه به رسوب گذاری بستررودخانه در سالهای گذشته و بویژه در سیلاب اخیر،ادارات ذیربط بویژه راه و شهرسازی نسبت به لایروبی دهانه های پلهای واقع در بستر رودخانه ها وهمچنین اداره منابع آب لایروبی بستر رودخانه های لیلان وبویژه مردق‌چای اقدام نمایند.

تمامی روستاهایی که در کنار مسیلها و یا رودخانه ها هستند،اداره بنیاد مسکن با همکاری امور منابع آب شناسایی و به ستاد بحران معرفی شوند تا اعتبارات لازم برای رفع تصرفات و آزادسازی آنها در نظرگرفته شود.

اداره راه و شهرسازی اصلاح و بازسازی پلهای نامتعارف بویژه پل شیرین کند را با لحاظ اصول مهندسی رودخانه  و مسائل فنی و هیدرولیکی در اولویت قراردهد.

شهرداری ملکان نسبت به اصلاح و بازسازی پلهای واقع در محدوده شهر و همچنین ارتفاع دیواره ساحلی را با لحاظ اصول مهندسی رودخانه و مسائل فنی و هیدرولیکی و میزان سیلاب بالاتر از 25 ساله با هماهنگی منابع آب در اولویت قراردهد.

تمامی ادارات کلیه نقاطی را که تشخیص می دهند در صورت بروز سیل، خطرساز هستند جهت بررسی کارشناسی و ارزیابی اثرات سیلاب و اتخاذ تدابیر لازم به صورت مکتوب به فرمانداری اعلام نمایند.

منبع خبر: رئیس اداره منابع آب شهرستان ملکان

« حمایت از کالای ایرانی »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای آذربايجان‌شرقي است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا