پنجشنبه, 26 مهر 1397

 

 

نجات جان گردشگران آذربایجانی توسط بسیجیان آب منطقه ای آذربایجان شرقی

فرمانده پایگاه مقاومت شهید عباسپور شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی از نجات جان گردشگران مصدوم آذربایجانی در جاده نوردوز توسط بسیجیان پایگاه مقاومت شهید عباسپور شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی خبر داد.  

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای آذربایجان شرقی، موسی شیخی با اعلام این خبر افزود: هفته گذشته در منطقه مرزی ارس در نزدیکی نوردوز یک خودرو ون متعلق به اتباع کشور جمهوری آذربایجان  حامل پنج سرنشین در هوای بارانی دچار سانحه شده و به دره سقوط کرد. بسیجیان پایگاه مقاومت شهید عباسپور شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی که در حال عزیمت به سمت روستای نوجه مهر (امامزاده سید محمد آقا ) برای برگزاری رزمایش عملیاتی - تاکتیکی بودند، در مسیرخود متوجه این حادثه شده و بلافاصله با حضور به موقع خود در محل به کمک حادثه دیدگان شتافته و عملیات امداد رسانی را انجام دادند.

وی افزود: در این اقدام به موقع، ضمن مهار خودرو از سقوط به ته دره و رها سازی ساکنان خودرو ، با انجام کمک های اولیه از قبیل کنترل وضعیت حادثه دیدگان، جلوگیری از خونریزی و بانداژ مصدومین، جان پنج تن از اتباع کشور همسایه از مرگ نجات یافته و نهایتا مصدومین توسط اکیپ اورژانس منطقه به مراکز درمانی منتقل شدند

منبع خبر: رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل