پنجشنبه, 30 خرداد 1398
 |  رنگ  |  + . -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره
پیام مقام معظم رهبری
سد شهریار
سد خداآفرین

 

اهم اقدامات شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در سال 1395
ردیف عنوان توضیحات
1 رزمایش عملیاتی 

برگزاری رزمایش و مانور از اقدامات سالانه و مستمر گروه مدیریت بحران و پدافندغیرعامل شرکت می باشد که برای سال 1395 دو مورد(رزمایش قطع برق و تست عملکرد دیزل ژنراتورهای اضطراری در تاسیسات آبی شرکت بصورت سراسری و مانور اطفاء حریق در ستاد و شهرستانها) برگزار گردیده که برای سال 1396 نیز دو رزمایش برنامه ریزی شده که سناریوهای انها در مرحله نهایی شده می باشد.

2 جلسات برگزار شده در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی  46 جلسه با 348 مصوبه برگزار شده است.
3

آموزش های عمومی و تخصصی حوزه مدیریت بحران و پدافندغیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی 

3564 نفر ساعت آموزش تخصصی و عمومی در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل برای سال 1395 اجرایی شده است.

3626 نفر ساعت در کارگاهها و همایش های علمی و پژوهشی مرتبط با مدیریت بحران و پدافند غیرعامل حاضر بوده اند.

4

طرح های مطالعاتی، پژوهشی و اجرایی

3طرح مطالعاتی و 4 طرح پژوهشی در سال 1395 اجرایی گردیده است. با توجه به نیازهای شرکت در حوزه های مرتبط با مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و طبق تعاملات بعمل آمده با واحدهای تخصصی و کمیته تحقیقات شرکت، سالانه تعدادی پروژه تحقیقاتی حسب اولویتهای شرکت بعنوان پروژه های بخش سیل، خشکسالی و ... ، در لیست اولویتهای تحقیقاتی شرکت قرار می گیرد.

5 ساماندهی و تجهیز تیم های واکنش سریع در واحدهای تخصصی در راستای انسجام بخشی فعالیتهای مرتبط با شرایط اضطراری در شرکت و به منظور تخصصی نمودن این فعالیتها، طبق اسناد و دستورالعملهای مربوط به شرایط اضطراری، فعالیتهای مختلف حوزه مدیریت بحران و شرایط اضطراری در شرکت بررسی و اولویت بندی های لازم جهت انجام کارهای عملیاتی احصاء گردید. بر این اساس تیم های واکنش سریع در شرایط اضطراری برای واحدهای تخصصی در سطح شرکت اجرایی گردیده است.
6 ساماندهی مولدهای اضطراری در مراکز و تاسیسات آبی تحت تولیت شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی در راستای برنامه ریزی جهت تعیین وضعیت بکارگیری مولدهای اضطراری در مراکز و تاسیسات آبی شرکت، حدود 45 واحد از تاسیسات مورد بررسی قرار گرفته که نهایتا بانک اطلاعاتی مراکز تکمیل و دستورالعمل بکارگیری مولدهای اضطراری جهت اجرا برای مراکز و تاسیسات آبی شرکت ابلاغ شده است. 
7 ایجاد، تکمیل و بروز رسانی بانک اطلاعاتی مرتبط با حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی  بیش از 9 عنوان بانک اطلاعاتی مهم در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت تکمیل گردیده است.
8 استقرار نرم افزار جامع HSE

به منظور استفاده و دسترسی سریع و آسان به اطلاعات دقیق و به هنگام درخصوص حوادث رخ داده ، شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی نسبت به خرید و استقرار نرم افزار جامع مدیریت سلامت  در سطح شرکت از سال 93  اقدام نمود . پس از رایزنیهای فراوان سرانجام نرم افزار مربوطه انتخاب و نسبت به خرید آن اقدام گردید. دامنه کاربرد این نرم افزار در درجه اول ثبت کلیه حوادث روی داده در سطح فعالیتهای شرکت ( حوادث فردی – سیل – غرق شدگی – شبه حوادث و ...) بوده و در مرحله بعد ثبت داده های مربوط به مدیریت بحران و پدافندغیرعامل را پوشش خواهد داد.

9 عملیاتی نمودن الزامات و تاکتیکهای پدافندغیرعامل در مراکز و تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی با پیگیری کارشناسان گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل الزامات و تاکتیک های پدافند غیرعامل در مراکز و تاسیسات تحت تولیت در حوزه مختلف عملیاتی گردیده است.
10 تهیه، تدوین و ابلاغ آئین نامه های اجرایی پدافند غیر عامل و مدیریت بحران بر اساس دستورالعمل ها و بخشنامه های بالادستی  4 دستورالعمل در سال 1395 نهایی شده است.
11 پیگیری اجرای طرح های ساماندهی، بازگشائی و اصلاح مسیر رودخانه ها و مسیل ها در سطح استان در این راستا بیش از 12 عنوان فعالیت با حجم بسیار بالا در 3 مرحله (مرحله پیش بینی و پیشگیری، آمادگی، باز سازی و بازتوانی) صورت گرفته است.
12 استفاده از حداکثر پتانسیل واحدهای دخیل در مسائل حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل

تعامل و همکاری با سازمانها و واحدهای تخصصی من جمله هلال احمر استان، پایگاه مقاومت بسیج، آتش نشانی تبریز، برق منطقه ای استان و ... در راستای بهره مندی از توان و پتانسیل های موجود در سازمان ها، نهادها و ... در حوزه های متنوع من جمله برگزاری آموزش های تخصصی، برگزاری رزمایش سالانه بصورت مستمر صورت می پذیرد.

13 انجام اقدامات پیشگیرانه پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار در تاسیسات آبی و تحت تولیت شرکت، پیشگیری از حملات سایبری در راستای پدافند سایبری و حفاظت از تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری و شبکه رایانه ای شرکت و تاسیسات و مراکز اداری تحت تولیت شرکت، یکپارچه سازی اطلاعات توسط دفتر مطالعات پایه منابع آب، صدور اخطاریه و هشدارها از اقدامات مستمر حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت می باشد.

 

گزارش تفصیلی عملکرد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای آذر بایجان شرقی سال 1395.pdf

 

 


 

نگارنده:مدیریت بحران و پدافند غیر عامل
بازدید:1475
آخرین به روزرسانی: 1396/04/15