سه‌شنبه, 6 آبان 1399
 |  رنگ  |  + . -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره
پیام مقام معظم رهبری
#هر هفته: الف_ب_ایران
سد شهریار
سد خداآفرین

عناوین اولویت های تحقیقاتی در سال 1396
شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی

مقدمه
امروزه فعالیت های تحقیق و توسعه برای دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی از اهمیت زیادی برخوردار است. اما به علت محدودیت منابع، باید سیاستگذاری، سازمان دهی، برنامه ریزی و مدیریت فعالیت های تحقیقاتی به گونه ای صورت گیرد تا با استفاده بهینه از منابع انسانی و مالی، اهداف مورد نظر تحقق یابد. از این رو یکی از مهم ترین دغدغه های بسیاری از متولیان تحقیقات، شناسایی اولویت های تحقیقاتی و برنامه ریزی منسجم برای اجرای آنها می باشد. اگر اولویت های تحقیقاتی بر اساس اصول و معیارهای علمی و بر مبنای واقعیات و نیازهای سازمان تعیین شوند، نتایج ارزشمندی از جمله جهت گیری روشن در فرایند تحقیقات، جلوگیری از اتلاف منابع، پرهیز از دوباره کاری و موازی کاری، تخصیص بهینه اعتبارات تحقیقاتی و افزایش نقش تحقیقات در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های کلان سازمان را به دنبال خواهد داشت. نظر مقام عالی وزارت نیرو نیز اینست که تکیه بر پژوهش و توسعه فناوری یکی از راهبردهای این وزارتخانه می باشد و باید اقتصاد امروز صنعت آب و برق را باید با دانش روز جهان طراحی کنیم تا بتوانیم با تغییرهای آینده در جهان منطبق باشیم. در راستای سیاست کاربردی نمودن حداکثری نتایج حاصل از انجام طرحهای پژوهشی و بر اساس دستورالعمل تدوین، تصویب و نظارت بر پروژه های پژوهشی تقاضامحور از این پس نیازهای پژوهشی این شرکت صرفاً در قالب عناوین منتشر نشده بلکه پس از طی مراحل پیش بینی شده در دستورالعمل فوق و با جزئیاتی بیشتر که شامل تعریف مسئله، اهداف و نتایج مورد انتظار از انجام آن می باشد به صورت فراخوان جهت اجرای آن ارائه خواهد گردید.

پژوهشگران محترم جهت اخذ اطلاعات می توانند با شماره تلفن 04133382629 تماس حاصل نموده و یا به نشانی شرکت، مراجعه نمایند. ضمن استقبال از همکاری کلیه پژوهشگران، متخصصان و اعضای هیات علمی با این وزارت، ارائه نظرات و پیشنهادهای کلیه عزیزان در جهت ارتقاء سطح این مجموعه، موجب امتنان خواهد بود.

دبیرخانه کمیته تحقیقات آب منطقه ای آذربایجان شرقی

 

 


 

نگارنده:معاونت طرح و توسعه
بازدید:5166
آخرین به روزرسانی: 1396/11/19